fbpx

Czy warto zapisać dziecko na balet?

Rozwijanie pasji u dziecka to bardzo ważny element wychowania. Balet dla dzieci to jedne z najczęściej wybieranych zajęć. Jakie zalety przynosi maluchowi ten rodzaj tańca?

Która mała dziewczynka nie przechodziła etapu fascynacji baletnicami? Dostojność tańca oraz wspaniała oprawa w postaci stroju, oraz dużej sceny sprawia, że dzieci są wręcz oczarowane możliwością uczęszczania na zajęcia baletu. To taniec, który wymaga dyscypliny oraz perfekcjonizmu. Jednak bez obaw, zajęcia dla dzieci nie są tak restrykcyjne. Są połączeniem kształtowania szacunku i miłości do sztuki oraz przy okazji świetną zabawą. To aktywność, która może mieć doskonały wpływ nie tylko na kondycję fizyczną malucha, ale i na ukształtowanie pewnych cech charakteru.

Jakie zalety ma zapisanie dziecka na balet?

Balet dla dzieci ma bardzo dobry wpływ na wiele aspektów rozwoju naszej pociechy. Nie możemy zapominać, że to świetna forma aktywności zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Chociaż to te pierwsze zazwyczaj namawiają rodziców na zapisanie do szkoły baletowej. Taniec ten przynosi wiele korzyści, przede wszystkim związanych z fizycznością. Doskonale uczy nawyku prawidłowej postawy. Dzięki wzmocnieniu mięśni kręgosłupa, dziecko od najmłodszych lat wyrabia sobie nawyk trzymania ”prostych pleców”. Jest to także świetny alternatywa dla dzieci z problemem płaskostopia. Zazwyczaj poleca się gimnastykę korekcyjną, jednak balet jest jedną z aktywności, które zapobiegają rozwojowi tego schorzenia.

Zajęcia taneczne w zakresie tej sztuki, mają także bardzo dobry wpływ na poczucie pewności siebie oraz utrzymanie samodyscypliny.

Gdzie znaleźć szkołę baletową?

Przygodę z tym rodzajem sztuki scenicznej najlepiej będzie rozpocząć w szkole tanecznej, która wśród zajęć ma także balet dla dzieci. Z pewnością w każdym większym mieście znajdziemy taki ośrodek. Zapisywać do niej możemy dzieci właściwie w każdym wieku. Jeśli w naszym maluchu rozbudzi się pasja baletowa, to można pomyśleć także o rekrutacji do profesjonalnej szkoły. Zazwyczaj można starać się o przyjęcie od 9 roku życia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ -  Jak odpowiednio dobrać strój do ćwiczeń?

Stroje na zajęcia baletowe

Kim byłaby baletnica, bez charakterystycznego stroju oraz baletek? To właśnie ten element najbardziej fascynuje dziewczynki. Każda chce poczuć się jak prawdziwa baletnica. Najważniejszym elementem stroju jest oczywiście spódniczka. Ważne także, aby dobrać odpowiednie body oraz rajstopy. Najlepszym rozwiązaniem są zakupy online, w sklepach, w których znajdziemy wszystkie potrzebne elementy stroju, na przykład https://dancefloor.com.pl/product-category/sekcja-baletowa/. Nie możemy zapomnieć także o właściwej fryzurze. Ostateczny charakter nada oczywiście wysoko upięty kok. Nasza mała księżniczka, niczym z jeziora łabędziego może ruszać na swoje pierwsze zajęcia.

2 thoughts on “Czy warto zapisać dziecko na balet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *