fbpx

Taniec musicalowy – wyzwól swoje emocje

Jeśli rozpiera cię energia, czujesz, że muzyka i taniec to twoja pasja, a ruch sceniczny pociąga cię swoim rozmachem, to taniec musicalowy będzie dla ciebie idealny. Przedstawienie musicalowe to połączenie wielu nieoczywistych elementów takich jak teatr, muzyka, dialogi, piosenki i właśnie taniec. Musical to wydarzenie pełne emocji i życia, gdzie poprzez radość, gniew, smutek czy humor, aktorzy mają szansę opowiedzieć zachwycającą historię. W musicalu bardzo ważny jest ruch i to w jego naukę trzeba włożyć najwięcej pracy.

Trening czyni mistrza

Szkoły tańca musicalowego zachęcają do wzięcia udziału w treningu osoby, które posiadają wiele energii, nie mają problemu z wyrażaniem emocji, są żywiołowe i spontaniczne. Taki właśnie jest taniec musicalowy, dlatego te wszystkie cechy z pewnością pomogą w efektywnym treningu. Taneczna podróż w świat fantazji, zwana tańcem musicalowym to połączenie przede wszystkim broadway jazz z aktorstwem, a same zajęcia to profesjonalna rozgrzewka, nauka tańca (w dużej części jazzowego) oraz choreografii spajającej wszystkie niezbędne elementy. Rozgrzewka w tak dynamicznym tańcu, jakim jest musical dance jest niezwykle ważna ponieważ eliminuje znaczną część ryzyka wstąpienia kontuzji. Rozgrzane stawy potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia, dlatego warto zaopatrzyć się w ocieplacze, specjalne buty, które można założyć bezpośrednio po rozgrzewce, ale również w trakcie przerw w treningu.

Podczas treningu dużą uwagę przywiązuje się do poczucia rytmu, koordynacji oraz rozwoju psycho-ruchowego. Ogólny trening ciała pozwala wykonywać nawet najbardziej skomplikowane choreografie, a znakomita kondycja ruchowa ma ogromne znaczenie podczas występu. Tancerze musicalowi podczas treningów używają profesjonalnego obuwia pozwalającego zadbać o stopy w trakcie wykonywania szalonych kroków w rytm muzyki. Korzystając z obuwia do tańca jazzowego warto zaopatrzyć się w jazzówki płócienne lub skórzane, które podobnie jak ocieplacze można znaleźć np. w ofercie profesjonalnego sklepu DANCEFLOOR.

Show na skalę światową

Musical od lat święci triumfy na największych scenach całego świata. Kto nie zna takich musicali, jak “Chicago”, “Koty”, “Moulin Rouge”, “West Side Story”? Przedstawienia musicalowe to show, którego w teatrze nie spotyka się codzienne. W trakcie musicalu na scenie występuje wielu aktorów, wspaniałe choreografie, muzyka i piosenki pozwalają przenieść się do innego świata. Brodway to jeden z najbardziej rozpoznawanych teatrów na świecie i początek ogromnego zainteresowania musicalem. Na Broadwayu zaczynali najwięksi: Patrick Swayze, Henry Fonda, Paul Newnam czy nawet David Bowie. Taniec musicalowy pozwala podążać ich drogą i poczuć coś niesamowitego. Bycie częścią tańca musicalowego to przygoda i podróż, w którą warto wyruszyć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ -  Czy warto zapisać dziecko na balet?

One thought on “Taniec musicalowy – wyzwól swoje emocje

  1. ASIA Z MTOWER says:

    Artykuł przyciąga uwagę entuzjastów energii, muzyki i tańca, zachęcając ich do odkrycia świata tańca musicalowego. Autor wskazuje, że jeśli ktoś czuje w sobie ogromną energię i pasję do muzyki, a ruch sceniczny jest fascynujący, to taniec musicalowy może okazać się idealną formą wyrażenia siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *